українська російська англійська
Держкомпідприємництво: Податківцям та іншим посадовцям загрожуватиме штраф за несвоєчасне надання реєстратору документів, пов'язаних із закриттям бізнесу
17.11.2010 | 14:30
Прес-служба Держкомпідприємництва

За затримку передачі документів чи інформації, пов’язаної з припиненням господарської діяльності, для податківців, посадовців Пенсійного фонду та ліквідаторів може бути встановлений штраф у розмірі  від 60 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Така адміністративна відповідальність передбачена законопроектом, розробленим Держкомпідприємництвом. Наразі він направлений на розгляд до Кабінету Міністрів України.

Законопроект суттєво полегшує закриття господарської діяльності юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, оскільки позбавляє посадовців можливості використовувати недоліки законодавства для отримання хабарів за прискорення процедури закриття.

Якщо на сьогодні строк прийняття рішення про задоволення вимог кредиторів та направлення їм відповідного повідомлення не обмежувався в часі, то за розробленим законопроектом таке рішення має бути направлено кредитору протягом 30 днів від дня отримання вимоги.

Також законопроект обмежує час, протягом якого кредитори можуть висувати свої вимоги до ініціатора припинення. Для юридичних осіб він коливається від 2 до 6 місяців, для фізичних осіб-підприємців – від 2 до 3 місяців.

Проект розробленого Держкомпідприємництвом законопроекту  також заощаджує гроші підприємців. Так, більше не треба буде підтверджувати ліквідаційний баланс аудиторським висновком, який коштує  5–10 тисяч гривень, засвідчувати нотаріусом підписи на ліквідаційному балансі та рішенні про припинення юридичної особи, що дозволить зекономити ще 100–150 гривень, а також платити за публікацію повідомлення про прийняття рішення про припинення суб’єкта господарювання.

 Крім того, законопроектом зменшується і кількість документів, які необхідно подавати (з 2 до 1 документу – для початку процедури припинення, з 7 до 5 – для завершення процедури юридичною особою та з 4 до 3 – для завершення процедури фізичною особою-підприємцем відповідно). Зменшено з 3 до 1 дня і граничний термін внесення державним реєстратором до відповідного реєстру запису про припинення.

Проект закону усуває неузгодженості між різними законодавчими актами, зокрема визначає єдине друковане видання, в якому мають публікуватися оголошення про ліквідацію суб’єктів господарювання та єдину черговість задоволення вимог кредиторів для платоспроможних суб’єктів господарювання.          

 

версія для друку