українська російська англійська
ДПА: Управління спецрозслідувань викрило афери посадовця високого рівня
17.11.2010 | 16:00
Прес-служба ДПА

Управлінням спеціальних розслідувань ДПА України за  результатами проведення слідчо-оперативних заходів припинено діяльність групи, яку очолював директор державного підприємства «Ресурспостач».

У 2007 році було зареєстровано на знайомих чиновника три фіктивних підприємства.

 За словами заступника начальника Управління (служби) спеціальних розслідувань ДПА України Вадима Давидюка, усі псевдодиректори підприємств зізналися, що жодного відношення до діяльності підприємств вони не мали і значилися директорами лише на папері. А документи, печатку та код доступу до управління розрахунковими рахунками підприємств типу «клієнт-банк» вони передали цьому директорові.

На початку 2008 року директор «Ресурспостача» отримав від керівництва Держкомрезерву завдання придбати для матеріального резерву   пневматичні шини. Участь у «тендері» на постачання брали дві фірми, підконтрольність яких чиновнику засвідчена. Виграла ж тендер одна із них - отримала право продати «Ресурспостачу» майже 30 тисяч комплектів шин за більш ніж 40 мільйонів гривень. А товар фірма придбала у ще однієї фірми зі сфери інтересів директора, яка, у свою чергу, придбала шини у представництва білоруської компанії за 24 мільйони гривень.  Чистий прибуток фірм чиновника  «Ресурспостачу» склала понад 16 мільйонів гривень.

Як розповів заступник начальника Управління (служби) спеціальних розслідувань Вадим Давидюк, і після цієї оборудки директор не заспокоївся. 2008 року він реалізував усі комплекти шин через інше ТОВ  за 24 мільйони гривень (фактично за реальну ціну).

За фактом розкрадання із державного матеріального резерву коштів на суму 16 142 613 гривень проти директора та директорів трьох його  підприємств порушили кримінальну справу. Зараз чиновника розшукує міліція. 

 

 

версія для друку