українська російська англійська
МВС: Під час візиту до Нідерландів Анатолій Могильов обговорив питання безвізового діалогу та співпраці правоохоронців обох країн
17.11.2010 | 18:00
Прес-служба МВС

Під час візиту до Нідерландів Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов обговорив питання безвізового режиму між Україною та ЄС та провів зустріч з Міністром імміграції і у справах біженців Нідерландів Гердом Леерсом. Сторони обговорити важливі для України та Нідерландів питання безвізового діалогу.

"Україна зацікавлена у подальшому просуванні в безвізовому діалозі з ЄС, зазначив Анатолій Могильов. – Ми свідомі того, що запровадження безвізового режиму між Україною та ЄСце справа не одного дня. Зрозуміло, що це не буде можливим, доки національна практика України у відповідних сферах не відповідатиме найбільш прогресивним європейський стандартам. Ми серйозно налаштовані на продовження відповідних реформ".

  Анатолій Могильов зазначив, що МВС України активно працює над виконанням рекомендацій ЄС у рамках безвізового діалогу. Було розроблено та внесено на розгляд Уряду План першочергових заходів на 2010 рік із запровадження документів для виїзду громадян України за кордон з електронним носієм біометричної інформації і створення національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. На сьогоднішній день для оформлення переважної більшості паспортів громадянина України для виїзду за кордон використовується бланк зразка 2007 року (з полікарбонатною сторінкою). Такі паспорти повністю відповідають сучасним вимогам ІКАО.

  Громадяни України, які зареєстровані на території України та бажають оформити візи для поїздок до держав-членів ЄС, обмінюють паспорти старих зразків на паспорти для виїзду за кордон зразка 2007 року. Таким чином, старі паспорти поступово вилучаються з обігу, а їхня загальна частка у паспортному обігу суттєво скорочується.

  "Набрання чинності Угодою про стратегічне співробітництво дозволяє нам розпочати шлях до нового рівня співпраці між нашими відомствами, зазначив Анатолій Могильов. – Укладення уУгоди про оперативне співробітництво є саме тим кроком, який дозволить нам в повній мірі задіяти всі наші сили та можливості в сфері боротьби з міжнародною та транскордонною організованою злочинністю".

 

версія для друку