українська російська англійська
Мінприроди розпочало очистку 9 регіонів України від непридатних пестицидів
18.11.2010 | 14:30
Прес-служба Мінприроди

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України розпочало збирання та перезатарювання непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів на території Волинської, Луганської, Тернопільської, Хмельницької, Кіровоградської, Чернівецької областей та АР Крим. Окрім того, до кінця тижня розпочнуться роботи в Донецькій області. Про це повідомив директор Департаменту екологічної безпеки Мінприроди України Олександр Соколов на прес-конференції 18 листопада 2010 року.

Всього до кінця 2010 року за кошти державного та обласних фондів навколишнього природного середовища буде зібрано та вивезено для знищення близько 2 тисяч тонн пестицидів. При цьому територія 4 областей (Волинської, Донецької, Тернопільської та Чернівецької) та місто Севастополь будуть очищені повністю.

Як пояснив директор Департаменту екологічної безпеки Мінприроди України, “Очищення України від небезпечних відходівпріоритетна програма Міністерства. Вже  цього року ми вивеземо більшу кількість застарілих пестицидів, ніж протягом 2007-2009 рр. Стратегія Мінприроди полягає не в точковій ліквідації складів та місць зберігання, а в комплексному повному очищенні кожного регіону. За умови збереження необхідного фінансування плануємо повністю вирішити питання ліквідації непридатних до використання пестицидів до кінця 2012 року”.

Фінансування робіт відбувається з Державного та обласних фондів охорони навколишнього природного середовища.  Виконавець робітДП «Національний центр поводження з небезпечними відходами» при  Мінприроди.

Враховуючи відсутність власних потужностей в Україні, пестициди будуть транспортовані для безпечного знешкодження (знищення) до спеціалізованих заводів за межами України.

 

 

версія для друку