українська російська англійська
Держкомінформнауки: Відбулося засідання колегії Державного комітету з питань науки, інновацій та інформатизації "Про державну підтримку інноваційної діяльності"
19.11.2010 | 11:00
Прес-служба Держкомінформнауки

            Відбулося засідання колегії Державного комітету з питань науки, інновацій та інформатизації «Про державну підтримку інноваційної діяльності»

            Виступаючи на засіданні колегії, голова Держкомінформнауки Володимир Семиноженко нагадав присутнім, що передові країни світу змагаються одна з одною у тому, яка з них забезпечить кращі умови для формування та розвитку інноваційної інфраструктури. Україна не може стояти осторонь цих процесів. Тому, наголосив Володимир Семиноженко, головне завдання на сьогодні – розробити та почати впроваджувати дорожню карту інноваційних реформ.

            «Переконувати, що інноваційні реформи – це важливо, вже не потрібно. Потрібно здійснювати конкретні кроки», – сказав голова Держкомінформнауки.

            Про конкретні кроки йшлося у виступі заступника голови Держкомінформнауки Валентина Чеботарьова. Зокрема, він відзначив, що виникнення сприятливого середовища для інновацій неможливе без створення необхідної нормативно-правової бази, над чим наразі активно працює комітет. Але не менш важливим є суспільне ставлення до інноваційних реформ – вони будуть успішними лише тоді, коли їхнє критичне значення для майбутнього держави розумітимуть не тільки інженери та науковці, але суспільство в цілому.

            Валентин Чеботарьов зауважив, що доки інноваційна ідея проходить стадії становлення, вона потребує цілеспрямованої опіки. Для цього пропонується створити Державну інноваційну компанію, яка частково візьме на себе ризики, пов’язані з виведенням інноваційного продукту на ринок. Окрему увагу було приділено  питанню підготовки кадрів. Як повідомив заступник голови Держкомінформнауки, комітетом були досягнуті домовленості з Міжнародним інститутом менеджменту щодо розробки спільних програм з інноваційного менеджменту.

 

версія для друку