українська російська англійська
Мінрегіонбуд береться за відродження сільських територій
19.11.2010 | 13:50
Прес-служба Мінрегіонбуду

Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба провів засідання колегії Мінрегіонбуду, присвячене розгляду та доопрацюванню низки законопроектів у сфері регіональної політики.

У роботі колегії взяли участь представники Мінрегіонбуду, інших міністерств та відомств, науково-дослідних установ та будівельних організацій, керівники асоціацій місцевого самоврядування.

Висловлюючи своє бачення переваг відповідних ініціатив, Володимир Яцуба зазначив, що робота над удосконаленням законопроектів не припиняється.

«Впровадження в життя цих законопроектів сприятиме розбудові чіткої вертикалі державної влади і водночас створить нові можливості для вирішення проблем на місцях», – зауважив очільник Мінрегіонбуду.

На його переконання, запропоновані ініціативи дозволять запропонувати жителям сільської місцевості нові механізми впливу на ситуацію та підвищать спроможність громад захищати свої інтереси. «Кожен із розроблених проектів містить ключові рішення. Зокрема, за словами Міністра, пропозиції щодо стимулювання об’єднання сільських територіальних громад дають можливість заохотити людей до спільного пошуку шляхів вирішення проблеми занепаду територій.

«За 20 років в Україні зняли з обліку 517, а за останні 5 років – 117 населених пунктів. Люди вимушено залишають села. Потрібно зупинити цей процес», – сказав глава Мінрегіонбуду Володимир Яцуба.

Активну участь в обговоренні законопроектів взяв голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександр Омельченко. Він вніс пропозицію про перегляд ролі та повноважень виконкомів на місцях та форм їх співпраці з районними радами. Запропонована ідея визвала дискусію і поки не знайшла одностайного рішення. В цілому, учасники засідання дійшли висновку про високий рівень проведеної роботи, але визнали необхідність доопрацювання законопроектів.

 

 

версія для друку