українська російська англійська
Держкомпідприємництво: Комунальні підприємства не можуть регулювати рекламну діяльність
19.11.2010 | 16:15
Прес-служба Держкомпідприємництва

Київський апеляційний суд залишив без змін постанову Кабінету Міністрів України, яка дає право регулювати зовнішню рекламу винятково органам виконавчої влади. Суд відмовив у задоволенні позову Миколаївської, Дніпродзержинської та Павлоградської міських рад і двох комунальних підприємств із Миколаєва та Дніпропетровська, які оскаржували урядову постанову, що позбавляла КП права регулювати рекламну діяльність у регіонах та користуватися бюджетними коштами.

Крім того, Апеляційний суд скасував частину постанови першої  судової інстанції, що давала можливість комунальним підприємствам використовувати гроші, отримані у якості оплати за розміщення місць зовнішньої реклами. Таким чином суд задовольнив позовні вимоги  Кабінету Міністрів України, які у судовому засіданні забезпечували представники Міністерства юстиції України та Держкомпідприємництва.

Раніше Київський адміністративний суд визнав правомірність урядової постанови від 9 вересня 2009 року «Про внесення змін до Типових правил розміщення зовнішньої реклами», підготовленої Держкомпідприємництвом. Вона  встановлює, що функцію регулювання ринку зовнішньої реклами можуть виконувати винятково органи виконавчої влади (відділи управління), а плата за користування місцями, що перебувають в комунальній власності повинна зараховуватися до бюджетів територіальних громад, сіл, селищ і міст.

 

версія для друку