українська російська англійська
МВС: На Черкащині міліція викрила зловмисників, які видобували пісок на березі Кременчуцького водосховища
22.11.2010 | 09:30
Прес-служба МВС

Декілька підприємливих черкащан видобували пісок на березі Кременчуцького водосховища на одному з пляжів села Червона Слобода. Тутешні береги багаті на річковий пісок, який на сьогоднішній день є одним з основних будматеріалів та досить дорого коштує. Земснаряд працював і вдень і вночі, цілодобово намивав сотні кубометрів піску. Робота в товаристві з обмежено відповідальністю кипіла цілодобово, працівники отримували свої зароблені на піску гроші. Вантажівки одна за одною вивозили намитий пісок. Штучний піщаний кар’єр приносив своїм власникам величезні прибутки. Гроші текли бізнесменам до кишені справно, оминаючи державну скарбницю.

Жителі були незадоволені, що, намиваючи пісок, земснаряд знищував берегову лінію місцевого пляжу. На тому місці, де у воді плескались дітлахи, утворилися глибокі ями. Більше того, власники земснаряду почали забороняли жителям села та простим заїжджим відпочивальникам знаходитись на пляжі, який завжди був загальним, мотивуючи це тим, що землю вони придбали і що це їхня приватна територія.

Як повідомив начальник УМВС України в Черкаській області Валерій Дерновий, під час перевірки було встановлено, що навіть звичайнісінької ліцензії на видобуток піску у власників земснаряду не було, не кажучи вже про право власності на землю.

«На даний час встановлюється розмір завданої державі шкоди, попередня сума збитків – 346 тисяч гривень. Наразі проводиться іхтіологічна експертиза, після якої можна буде говорити про масштаби нанесеної шкоди, а вона, за попередніми підрахунками, буде сягати ні багато ні мало - мільйони гривень», – зазначив Валерій Дерновий.

 

версія для друку