українська російська англійська
Мін'юст: У третьому кварталі 2010 року в Україні зросла народжуваність у всіх регіонах, крім Харківської та Дніпропетровської областей
22.11.2010 | 16:30
Прес-служба Мін'юсту

  Протягом третього кварталу 2010 року народжуваність в Україні у порівнянні з першими двома кварталами року зросла у всіх регіонах, окрім Харківської та Дніпропетровської областей. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану громадян Міністерства юстиції.

  За словами Міністра юстиції, після спаду народжуваності, зафіксованого в Україні в першому кварталі 2010 року, зростання кількості народжень почало фіксуватися з другого кварталу цього року. В третьому кварталі у різних регіонах реєстрація народжень збільшилася ще більше. Так, протягом серпня-жовтня у різних регіонах було зареєстровано від 2 до 23 % народжень більше ніж за травень-липень.

  Зокрема, на 2% народжень більше зареєстровано в Івано-Франківській області, на 3,5%  – у Львівській області, на 5% – у Вінницькій, Волинській та Луганській областях, на 6% – в Житомирській області, на 7,5% – у Хмельницькій області,  на 9% – у Тернопільській та Чернігівській областях, на 11% – у Рівненській області та Києві, на 12% – у Закарпатській та Черкаській областях, на 14% – у Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях, на 15% – в Одеській та Чернівецькій областях, на 16% – у Запорізькій, Київській, Сумській областях та Севастополі, на 17% – у Донецькій області, на 19% – У Криму, на 23% – у Полтавській області.

  Міністр юстиції звернув увагу також на те, що протягом третього кварталу продовжилася позитивна тенденція щодо збільшення кількості зареєстрованих народжень відносно кількості зареєстрованих смертей.

  Так, протягом третього кварталу цього року кількість реєстрацій народжень перевищила кількість реєстрацій смерті у шести регіонах – Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернівецькій областях та у місті Києві.

  Для порівняння, протягом першого кварталу 2010 року народжуваність перевищувала смертність лише в Закарпатській області та Києві. У другому кварталі кількість реєстрації народжень перевищила кількість реєстрацій смерті у чотирьох регіонах – Волинському, Закарпатському, Рівненському та Києві.

  Загалом, протягом третього кварталу цього року смертність в Україні все ще перевищувала народжуваність на 30%.  Проте таке співвідношення покращилося на користь народжень у порівнянні з другим кварталом року – на 5%, у порівнянні з першим кварталом цьго року – майже на 15%.

 

версія для друку