українська російська англійська
Мінприроди перевантажить наступні партії гексахлорбензолу через спецпорт "Жовтневий"
22.11.2010 | 19:00
Прес-служба Мінприроди

Наступні два судна будуть завантажені відходами гексахлорбензолу (ГХБ) в ДП «Спеціалізований морський порт «Жовтневий» (Миколаївська область).

За словами директора ДП «Національний центр поводження з небезпечними відходами» при Мінприроди Андрій Любімов, спецпорт «Жовтневий» знаходиться на достатній відстані від населених пунктів Миколаївської області та має відповідні причали, призначені для роботи зі спеціалізованими вантажами.

Причал, на якому буде проведено перевантаження наступної партії гексахлорбензолу (ГХБ), наразі проходить атестацію відповідних органів, включно з санітарно-гігієнічною службою.

Перевантаження першої партії гексахлорбензолу обсягом 1,5 тисячі тонн здійснювалося в Миколаївському морському торговому порту 12-13 листопада. При відправці вантажу були вжиті всі необхідні заходи безпеки, жодного факту розгерметизації тари не відбулося. Перевантаження ГХБ в порту було здійснено відразу після прибуття вантажного потягу, без відстою вагонів на території міста чи порту.

Хід робіт, що зайняли 10 годин, контролювався Державною інспекцією охорони навколишнього середовища Північно-Західного регіону Чорного моря, представниками СЕС та співробітниками МНС України. Результати проб  ґрунтів, води та повітря, які були додатково здійснені після закінчення перевантаження, підтвердили відсутність небезпеки для навколишнього середовища.

 

 

версія для друку