українська російська англійська
МЗС: У Москві відбулися консультації з консульсько-правових питань на рівні керівників консульських служб МЗС України та Російської Федерації
24.11.2010 | 15:55
Прес-служба МЗС

У Москві відбулися консультації з консульсько-правових питань на рівні керівників консульських служб МЗС України та Російської Федерації.

У ході переговорів, що проходили в широкому форматі за участі представників МВС та Мінпраці України, Федеральної міграційної служби та Прикордонної служби Росії, були обговорені нагальні питання порядку денного двосторонніх відносин у консульській та міграційно-візовій сферах.

Делегації відзначили, що положення Консульської конвенції між Україною та РФ виконуються, в цілому, на належному рівні.

За результатами переговорів сторони із задоволенням відзначили розширення тематики взаємодії за рахунок міжнародної проблематики. Так, вперше у рамках двосторонніх консульських консультацій відбувся предметний обмін досвідом щодо безвізового діалогу України та Росії з ЄС, стану реалізації угод про спрощення оформлення віз з ЄС, переговорного процесу з укладення, внесення змін та імплементації угод про місцевий прикордонний рух з Євросоюзом, а також стосовно переходу до використання паспортів з біометричними даними.

Для подальшої активізації роботи, спрямованої на врегулювання проблемних питань, пов’язаних з перебуванням, працевлаштуванням та соціальним захистом громадян, сторони дійшли згоди щодо необхідності проведення окремих експертних переговорів на рівні міністерств внутрішніх справ та міністерств праці України та Російської Федерації.

Наступний раунд консультацій заплановано провести в першому півріччі 2011 року в Києві.

 

 

версія для друку