українська російська англійська
Мінпраці: У Києві розпочав свою роботу Всеукраїнський молодіжний профспілковий форум
24.11.2010 | 17:00
Прес-служба Мінпромполітики

Сьогодні в Києві розпочав свою роботу Всеукраїнський молодіжний профспілковий форум, у якому беруть участь понад 150 молодих профспілкових лідерів з усіх регіонів України. Знаковою подією не лише для делегатів цього зібрання, а й для Уряду назвав його проведення заступник Міністра праці та соціальної політики України Андрій Черкасов.

Однією із найгостріших проблем українського ринку праці, на думку заступника Міністра, є молодіжне безробіття, спричинене дисбалансом попиту та пропозицій робочої сили. За його словами, нині число претендентів на робочі місця, зареєстровані у державній службі зайнятості, у  декілька  разів  перевищує потребу в них, а вирішення проблеми зайнятості молоді ускладнюється невідповідністю напрямів та обсягів підготовки кадрів потребам економіки та ринку праці. В результаті щорічно близько 60 тисяч випускників не можуть знайти робоче місце і звертаються за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості.

Заступним Міністра поінформував, що для забезпечення молоді першим робочим місцем шляхом надання дотацій роботодавцям Законом України „Про Державний бюджет України на 2010 рікпередбачені асигнування у сумі 10 мільйонів гривень. Крім того, відповідною постановою Кабміну цього року розширено перелік професій, за якими роботодавцям може надаватися дотація для забезпечення молоді першим робочим місцем. Водночас, за словами Андрія Черкасова, у проекті Закону про державний бюджет на 2011 рік на реалізацію програми забезпечення молоді першим робочим місцем шляхом надання дотацій роботодавцям передбачено державні асигнування у сумі 25 мільйонів гривень.

На переконання Мінпраці, вирішення завдань підвищення якості підготовки фахівців, забезпечення зайнятості молоді, випускників навчальних закладів залежить від узгоджених дій центральних та місцевих органів виконавчої влади, навчальних закладів, роботодавців та профспілок.

 

версія для друку