українська російська англійська
МЗС: Заступник Міністра закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з главами дипломатичних представництв країн-членів ЄС
25.11.2010 | 11:30
Прес-служба МЗС

Заступник Міністра закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з главами дипломатичних представництв країн-членів ЄС, акредитованих в Україні.

Метою зустрічі було обговорення підсумків саміту Україна–ЄС, який відбувся 22 листопада 2010 року в Брюсселі, а також окреслення наступних кроків України та ЄС щодо реалізації досягнутих під час саміту домовленостей.

Заступник Міністра привітав представлення на саміті Плану дій щодо запровадження безвізового режиму короткострокових поїздок громадян України до ЄС та підтвердив готовність української сторони до його належної імплементації. Він також відзначив початок розробки міністерствами та відомствами України комплексної програми виконання положень Плану дій, яка визначатиме конкретні заходи, строки реалізації та обсяги фінансування.

Павло Клімкін поінформував про висловлену під час саміту готовність сторін підтримувати належну динаміку переговорного процесу щодо укладення угоди про асоціацію, включаючи створення зони вільної торгівлі. У цьому контексті було відзначено необхідність досягнення сторонами компромісних та взаємоприйнятних рішень щодо умов функціонування майбутньої ЗВТ, у тому числі в рамках наступного раунду відповідних переговорів, який відбудеться 6-10 грудня 2010 року в Брюсселі.

Глав дипломатичних представництв європейських держав також було поінформовано про досягнуті на саміті домовленості щодо поглиблення секторальної інтеграції між Україною та ЄС, насамперед у сфері енергетики.

Заступник Міністра висловив вдячність країнам ЄС за підтримку нещодавнього рішення ОБСЄ щодо головування України у цій авторитетній організації у 2013 році. У цьому контексті він відзначив початок практичної підготовки України до майбутнього головування.

 

версія для друку