українська російська англійська
Держкомпідприємництво: Розроблено порядок продажу корпоративних прав держави у капіталізованих банках
25.11.2010 | 13:55
Прес-служба Держкомпідприємництва

Уряд розробив процедуру підготовки та проведення продажу пакета акцій держави у статутному капіталі банків шляхом конкурсу. У разі, якщо конкурс не відбудеться через відсутність заяв на участь у конкурсі, здійснюватиметься викуп пакета акцій акціонерами банку. Держкомпідприємництво погодило відповідну постанову Уряду, розроблену Фондом держмайна.

Нагадаємо, держава взяла участь у рекапіталізації 20 банків шляхом придбання акцій додаткової емісії в обмін на облігації внутрішньої державної позики.

Передбачається, що після покращення фінансового стану банків Мінфін внесе Кабінету Міністрів України пропозиції щодо продажу частки держави або спільного продажу часток держави та інших акціонерів (інвесторів) у статутному капіталі банку на відкритих аукціонах.

Зокрема, серед банків, які були капіталізовані державою ПАТКБ "Київ" (3,565 мільярда гривень), АБ "Укргазбанк" (3,1 мільярда гривень), АТ "Родовід банк" (2,808 мільярда гривень). Частка держави у статутних капіталах згаданих банків становить відповідно 99,94%, 87,72% та 99,99%. За прогнозами, від приватизації названих банків передбачається отримати не менш 16,9 мільярда гривень.

Кошти від продажу корпоративних прав держави у статутних капіталах банків будуть зараховуватись до державного бюджету України і спрямовуватись Мінфіном на погашення або (на вимогу Національного банку України) на достроковий викуп державних облігацій України, придбаних Національним банком України.

Впровадження процедури продажу пакетів акцій банків, у яких держава взяла участь у капіталізації, призведе до оздоровлення банківського сектору та позитивно вплине на стан грошово-кредитної сфери.

 

 

версія для друку