українська російська англійська
МЗС: Коментар Представника України при ЄС у зв'язку з прийняттям Резолюції Європейського парламенту
25.11.2010 | 17:00
Прес-служба МЗС

Прийняття Європарламентом 25 листопада Резолюції щодо України є непересічною подією у відносинах між Україною та Євросоюзом. Сьогодні на рівні Європейського парламенту ми отримали не лише визнання перспективи членства в ЄС за нашою державою, а й права на подання заявки до ЄС, відповідно до статті 49 Договору про ЄС.

Для нас, тих, хто працює на євроінтеграційному напрямі, як в Києві, так і в Брюсселі та інших столицях ЄС, важливою є увага з боку Європарламенту і його резолюція. Сприймаємо цей факт з позицій підтримки та заохочувальних сигналів для України, її внутрішнього розвитку та відносин з Євросоюзом в цілому.

Важливим сигналом резолюції є відзначення надання України Плану дій стосовно візової лібералізації з ЄС – інструменту, який має сприяти нашому наближенню до перспективи безвізових поїздок в ЄС для громадян України. 

Не менш важливим є і заклик до країн-членів ЄС в якості перехідної мети відмовитися від стягнення оплати за оформлення віз. Віримо, що такому висновку сприяло погодження між Українським парламентом та ЄП спільної доповіді про стан виконання візових домовленостей, яку було прийнято на останньому засіданні Комітету парламентського співробітництва в Україні на початку листопада 2010 року.

Вітаємо також визнання з боку Європейського парламенту важливості поступової інтеграції України до спільного ринку ЄС, зокрема шляхом поширення на нашу державу чотирьох свобод. Розраховуємо, що цей заклик буде почутий переговорною командою ЄС, а остаточна домовленість стосовно поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС буде заснована на цих принципах.

Не пройшли повз нашої уваги і сигнали критичного характеру, що містяться в резолюції ЄП. Вони почуті. Ми ставимося до них з повагою і увагою, адже йдеться про дружні поради з боку Європейського парламенту.

Не можна не привітати і той факт, що спільний проект резолюції щодо України істотно відрізняється від певних пунктів проектів резолюції, які були підготовлені окремими депутатами на етапі погодження остаточного тексту.

Сигнали резолюції є заохочувальними, а не розчарованими, дружніми, а не упередженими. Важливо, що цей документ здобув підтримку шести фракцій ЄП, які об’єднують в собі абсолютну більшість євродепутатів.

З такою потужною підтримкою ми розраховуємо працювати і в майбутньому як виконуючи домашні завдання, так і у переговорному процесі між Україною та ЄС.

 

версія для друку