українська російська англійська
Мінрегіонбуд: Урядовий комітет розглянув остаточну редакцію проекту Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"
25.11.2010 | 17:35
Прес-служба Мінрегіонбуду

Сьогодні, 25 листопада 2010 року, відбулося засідання урядового Комітету під головуванням віце-прем’єр міністра Сергія Тігіпка. Головна тема засідання – розгляд остаточної редакції Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Робота з удосконалення проекту закону велась на спільних засіданнях керівництва, фахівців Мінрегіонбуду та робочої групи Кабінету Міністрів на чолі з віце-прем’єром Сергієм Тігіпком. Протягом останніх двох днів були враховані майже всі зауваження, запропоновані під час наради у Прем’єр-Міністра України як забудовників, так і громадських будівельних організацій.

За результатом проведеної роботи щодо спрощення дозвільних процедур у будівництві термін їх проходження  буде скорочено до 60 днів замість 416, та замість 93 кроків інвестора в питаннях дозвільних процедур залишається – 23, з яких тільки 9 відносяться до компетенції інвестора. Також зроблені конкретні кроки щодо розв’язання проблем індивідуальних забудовників.

Зокрема, будинки загальною площею до 500 квадратних метрів можуть будуватися без проектно-кошторисної документації на основі будівельного паспорту. Для їх будівництва не потрібно проведення ні державної експертизи, ні отримання дозволу на виконання будівельних робіт інспекції архітектурно-будівельного контролю, замість цього започатковується декларативний принцип.

В державі прийнятий тимчасовий порядок прийняття індивідуальних житлових будинків в експлуатацію. Завдяки тільки цьому за останні півроку прийнято в експлуатацію 1,6 мільйона квадратних метрів, 24 тисячі родин отримали можливість розпорядитись своєю власністю.

При цьому розширено перелік об’єктів, проведення експертизи проектів яких не є обов’язковим, так само як і отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Сюди віднесено об’єкти малого, середнього бізнесу та приватний сектор. Однак це не розповсюджується на потенційно небезпечні для суспільства об’єкти та об’єкти з масовим перебуванням людей.

версія для друку