українська російська англійська
МЗС: Коментар Міністерства закордонних справ України з приводу резолюції Європейського Парламенту щодо нашої країни
25.11.2010 | 18:25
Прес-служба МЗС

25 листопада 2010 року Європейський Парламент схвалив резолюцію щодо України, підготовлену представниками всіх політичних сил, представлених в ЄП. Поряд зі спільним комюніке для преси за результатами саміту Україна – ЄС від 22 листопада 2010 року цей документ є свідченням високої уваги, яку приділяє Європейський Союз подальшому поглибленню двосторонніх відносин.

В Україні позитивно відзначають збалансованість положень резолюції, в якій вітається відданість керівництва України реалізації євроінтеграційного курсу, наявність політичного консенсусу стосовно його реалізації.

На особливу увагу заслуговує визнання Європейським Парламентом європейської перспективи України та підтримка права України подати заявку на членство в Європейському Союзі відповідно до ст. 49 Договору про заснування ЄС.

В Україні усвідомлюють необхідність подальшої консолідації європейських цінностей на основі зміцнення демократії, верховенства права та поваги до прав людини у відповідності до високих стандартів ЄС. Ми залишаємося відкритими до діалогу з Європейським  Парламентом, який традиційно підтримує Україну в її прагненнях до реформ та європейської інтеграції. 

Україна також повністю поділяє положення резолюції щодо необхідності підтримання позитивної динаміки переговорного процесу щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, в тому числі щодо створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі на основі чотирьох свобод з метою поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС. Ми високо цінуємо підтримку Європейським Парламентом ідеї запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС шляхом виконання Плану дій з візової лібералізації, схваленого на саміті Україна – ЄС 22 листопада 2010 року, а також скасування зборів при оформленні віз для громадян України.

Враховуючи посилення ролі Європейського Парламенту в процесі прийняття рішень в ЄС після набуття чинності Лісабонським договором, така підтримка є виключно важливою.

Україна залишається відкритою до подальшої активної взаємодії з Європейським Парламентом з усіх питань порядку денного відносин з ЄС. 

 

версія для друку