українська російська англійська
Мін'юст: Олександр Лавринович презентував міністрам юстиції країн Ради Європи судову реформу в Україні
25.11.2010 | 19:00
Прес-служба Мін'юсту

            Міністр юстиції України Олександр Лавринович презентував у ході 30-ї Конференції міністрів юстиції держав-членів Ради Європи кроки, що здійснюються в Україні по реформуванню судової системи.

            Конференція  міністрів юстиції держав-членів Ради Європи присвячена перспективам модернізації європейської системи юстиції в контексті забезпечення прозорості та ефективності її функціонування. У ході конференції міністри юстиції держав-членів Ради Європи презентують національні досягнення у заявлених на конференції темах. За підсумками конференції очікується ухвалення рекомендаційної резолюції, в якій європейські міністри юстиції висловлять для Ради Європи своє бачення щодо функціонування системи юстиції в європейських країнах.

            Так, у своїй промові Міністр юстиції зупинився на основних пунктах і прогресивних положеннях ухваленого у липні 2010 року Закону України «Про судоустрій та статус суддів», які спрямовані на становлення в Україні незалежної і прозорої системи правосуддя.

            Зокрема, Міністр юстиції України поінформував європейських колег про кроки, зроблені в напрямках удосконалення системи судів, процедури призначення суддів щодо реформування механізму притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, нового порядку судового адміністрування, гарантій забезпечення суддів, створення нових механізмів забезпечення незалежності суддів.

            Міністр юстиції України наголосив, що реалізація судової реформи покликана не лише вивести на якісно новий рівень систему правосуддя в українській державі, але й мінімізувати в Україні наслідки такого загального, притаманного не лише українському правосуддю, явища, як корупція в судах.

            Під час своєї промови Олександр Лавринович поінформував також про наступні кроки української влади, що будуть спрямовані на реформування у країні кримінальної юстиції, презентував основні положення майбутньої реформи.

 

версія для друку