українська російська англійська
ДПА: Податкова викриває махінації на ринку цінних паперів
29.11.2010 | 09:30
Прес-служба ДПА

Протягом 2010 року на ринку цінних паперів виявлено 77 злочинів, за якими порушені кримінальні справи. Для відшкодування завданих збитків накладено арешт на цінні папери загальною номінальною вартістю 5,3 мільярда гривень. Виявлено 417 підприємств з ознаками фіктивності, які випустили  понад 5 тисяч векселів загальною номінальною вартістю 18,5 мільярда гривень. За результатами проведених заходів вилучено з обігу 1794 векселі загальною номінальною вартістю 1,9 мільярда гривень та визнано недійсними за рішенням суду 13 векселів загальною номінальною вартістю 11,6 мільйона гривень.

Так, Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Донецькій області виявлено 28 підроблених векселів номінальною вартістю 35,12 мільйона гривень, які були випущені одним із суб’єктів господарювання. На даний час проводяться необхідні слідчі дії щодо вилучення з обігу вказаних векселів та  визнання їх у судовому порядку недійсними.

На Волині за матеріалами підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, встановлено, що співвласник та директор товариства передав належну йому частку корпоративних прав громадянину Республіки Польща з одночасним оформленням документів про передачу новому співвласнику всіх документів фінансово-господарської діяльності та печатки товариства. Проте після звільнення з посади колишній директор продовжував фактично виконувати функції керівника товариства та використовувати операції на ринку цінних паперів для маскування джерел походження злочинних доходів.

Як з’ясувалося, кошти, що надходили на рахунки товариства, знімалися готівкою довіреними колишнього директора особами і віддавались йому. Загалом, за вказаний період було легалізовано грошових коштів на суму 665,2 мільйона гривень.

 

версія для друку