українська російська англійська
Мінтрансзв'язку: Проект Повітряного кодексу України прийнятий у першому читанні Верховною Радою
30.11.2010 | 18:00
Прес-служба Мінтрансзв'язку

Сьогодні, 30 листопада, Верховна Рада України розглянула розроблений Мінтрансзв’язку та поданий Кабінетом Міністрів України новий проект Повітряного кодексу України (реєстраційний № 7144 від 20 вересня 2010 року).

За результатами розгляду документу народні депутати вирішили прийняти за основу проект Повітряного кодексу у першому читанні та, доопрацювавши його з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, внести на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

У своїй доповіді заступник Міністра транспорту та зв’язку України – голова Державіаадміністрації Анатолій Колісник наголосив на необхідності удосконалення законодавчого врегулювання діяльності цивільної авіації, зокрема для гармонізації з нормами світового та європейського права.

Варто зазначити, що, починаючи з 1993 року, коли був прийнятий чинний Повітряний кодекс, суттєвих змін до цього документу не вносилося. Це ставало приводом для зауважень як Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), так і багатьох інших світових організації, що регулюють авіаційну галузь. Усі раніше розроблені проекти Повітряного кодексу не отримували підтримки Верховної Ради, тому сьогоднішнє прийняття за основу у першому читанні відпрацьованого фахівцями Мінтрансзв’язку документу – вагомий крок на шляху до удосконалення системи вітчизняної авіації.

Співдоповідач – голова підкомітету з питань авіаційного транспорту парламентського Комітету з питань транспорту і зв’язку Борис Шиянов запропонував протягом найближчих двох тижнів врахувати усі необхідні зауваження до нового проекту Повітряного кодексу та вже до нового року винести його на голосування у другому читанні.

версія для друку