українська російська англійська
Мінпраці та Представництво МОМ в Україні домовилися підписати Меморандум про взаєморозуміння
01.12.2010 | 10:45
Прес-служба Мінпраці

Міністерство праці та соціальної політики України і Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) ближчим часом розроблять і підпишуть Меморандум про взаєморозуміння, який, на думку обох сторін, сприятиме поглибленню взаємодії у сфері трудової міграції. Передбачається, що у документі будуть чітко зафіксовані завдання сфери діяльності, зобов’язання сторін і терміни їхнього виконання. Про це йшлося у Мінпраці під час зустрічі першого заступника Міністра праці та соціальної політики України Лідії Дроздової та голови Представництва МОМ в Україні Манфреда Профазі.

Сторони високо оцінили попередні домовленості, що були досягнуті під час візиту Лідії Дроздової до Риму та зустрічей з директором Генерального Департаменту з питань міграції Міністерства праці Італійської Республіки Натале Форлані та іншими урядовцями Італії, що відбулися за сприяння МОМ. Тоді, зокрема, йшлося про направлення на розгляд Мінпраці контрпроекту міжурядової угоди у сфері трудової міграції та виконавчого протоколу до неї, а також щодо поновлення переговорного процесу стосовно підписання двосторонньої угоди про соціальний захисту громадян України на території Італії.

Манфред Профазі підтвердив свою готовність активно сприяти  реалізації намічених сторонами планів, серед них і впровадженню освітньо-підготовчих двосторонніх програм, які б допомогли громадянам України перед легальним виїздом до Італії для працевлаштування вивчити італійську мову, особливості побуту, культури тощо, а після повернення на Батьківщину – ефективно використати набутий досвід.

„Крім проекту з Італією, є багато інших проектів, які ми спільно можемо продовжувати або розпочати, і які, я впевнений, знайдуть підтримку у Європейському Союзі”, – сказав Манфред Профазі.

 

версія для друку