українська російська англійська
Мінпаливенерго: Енергетична Рада ЄС-США високо оцінила прогрес у реформуванні енергетичного сектору України
01.12.2010 | 14:30
Прес-служба Мінпаливенерго

Енергетична Рада на рівні міністрів Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки високо оцінює прогрес у формуванні стабільного, прозорого та ефективного енергетичного ринку в Україні. Про це йдеться у заяві організації, опублікованій за результатами засідання Енергетичної Ради ЄС-США.

Засідання Енергетичної Ради ЄС-США відбулося наприкінці листопада 2010 року в Лісабоні (Португалія). У ньому взяли участь з європейської сторони Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон, Міністр енергетики  Фрея Ван ден Боше від Президії ЄС та Комісар з енергетичних питань Гюнтер Оттінгер. Зі сторони США – Держесекретар Хіларі Клінтон та заступник Секретаря Департаменту енергетики США Даніел Поніман.

«Ми із задоволенням відзначаємо перші кроки України у реформуванні енергетичного ринку, зокрема прийняття закону про засади функціонування ринку природного газу, приведення внутрішніх тарифів на газ до ринкових умов і підписання протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного Співтовариства», - йдеться у заяві Енергетичної Ради ЄС-США.

У заяві також висловлюється сподівання на подальший прогрес у реалізації положень Спільної Заяви за результатами спільної Україна-ЄС міжнародної конференції щодо модернізації газотранспортної системи України, яка була підписана Європейською Комісією, Україною і міжнародними фінансовими організаціями в березні 2009 року.

«Дивлячись у майбутнє, ми доручили робочій групі з Енергетичної Безпеки продовжити тісні контакти для підтримки українського Уряду в таких напрямках: поліпшення інвестиційного клімату для сприяння розвитку у видобуванні власних ресурсів нафти й газу; модернізація газотранспортної системи; фінансова реструктуризація та підвищення прозорості НАК «Нафтогаз України»; здійснення заходів щодо підвищення енергоефективності й розширення використання відновлювальних джерел енергії», - говориться у заяві Енергетичної ради ЄС-США.

 

версія для друку