українська російська англійська
Держкомпідприємництво пропонує скоротити перелік бланків суворої звітності та обмежити їхню граничну вартість
01.12.2010 | 15:45
Прес-служба Держкомпідприємництва

Держкомпідприємництво пропонує скоротити перелік документів суворого обліку та визначити граничну надбавку до їхньої вартості на рівні 20%. Такі норми передбачені в проекті постанови щодо внесення змін до постанови № 283 від 19 квітня 1993 року «Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів та документів суворого обліку».

Діюча постанова дає можливість безконтрольно збільшувати кількість бланків цінних паперів і документів суворого обліку, що виготовляються за ліцензією Мінфіну, оскільки вона не містить їхнього вичерпного переліку. Внаслідок цього він розрісся майже в десять разів. Наразі 475 видів бланків суворої звітності. Крім того, необґрунтовано завищується вартість документів суворого обліку, а їхня видача супроводжується додатковими платними послугами, що лягає суттєвим фінансовим тягарем на пересічних громадян.

Держкомпідприємництво пропонує обмежити список бланків цінних паперів і документів суворого обліку, чітко вказавши їх у постанові та усунувши можливість розширювати цей перелік. Для цього у проекті прибирається доповнення «та інші», після перерахування видів бланків цінних паперів та документів суворого обліку. 

Також у проекті постанови, підготовленому Держкомпідприємництвом, визначається гранична вартість документів суворого обліку. Вона дорівнюватиме собівартості їхнього виготовлення плюс 20% націнки.

Відповідні зміни розроблені на виконання доручення віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова щодо надання пропозицій на зменшення кількості бланків суворої звітності. 

 

 

версія для друку