українська російська англійська
Мінпраці: В Україні вже призначено мільйонну субсидію
01.12.2010 | 16:30
Прес-служба Мінпраці

Протягом листопада кількість сімей, яким призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг за новим спрощеним порядком, збільшилася до 1 мільйона 132 тисяч проти 429 тисяч у жовтні. Таким чином, цього року вже була призначена мільйонна житлова субсидія. Про це сьогодні повідомив Міністр праці та соціальної політики України Василь Надрага під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

За словами Міністра, цей показник виріс із серпня, коли було лібералізовано порядок та покращено умови отримання субсидій, у 5,4 раза. Крім того, 267 тисяч сімей одержують субсидії на відшкодування витрат за тверде та рідке паливо в сільській місцевості. Кількість отримувачів цього виду допомоги з серпня зросла у 3,4 раза.

Василь Надрага нагадав, що 14 липня цього року Уряд істотно спростив порядок надання житлових субсидій. Зокрема, був ліквідований величезний перелік документів, що вимагався раніше. А ті два документи, що залишилися (заява та декларація), поміщаються на 2 аркушах паперу.

„Ми встановили рішенням Уряду найнижчий поріг для отримання житлових субсидій у Європі та країнах СНД. При цьому непрацюючі та пенсіонери мають право в нашій країні сплачувати за комунальні послуги не більше 10% свого сімейного доходу. Сім’ї, де є працюючі, — не більше 15%. Ми розіслали завдяки спільним зусиллям з Укрпоштою та Пенсійним фондом 9 млн. 300 тисяч листів усім сім’ям, де є пенсіонери, запропонувавши їм оформити цю пільгу поштою”, п– сказав Василь Надрага.

В цілому, за інформацією Мінпраці, за субсидіями з часу запровадження нового спрощеного порядку звернулося 1 млн. 664 тис. громадян. По 75% цих звернень прийнято позитивні рішення. Цей показник у різних областях коливається: від 42% в Криму до 85% в Сумській області.

 

версія для друку