українська російська англійська
Мінтрансзв'язку зробило суттєвий крок до забезпечення в Україні європейського рівня якості ринку автоперевезень
01.12.2010 | 16:00
Прес-служба Мінтрансзв'язку

Міністерство транспорту та зв’язку зробило суттєвий крок до забезпечення в Україні європейського рівня якості ринку автоперевезень, впровадивши обґрунтовані нормативи праці й відпочинку водіїв колісних транспортних засобів.

Для контролю за їх дотриманням та за швидкістю руху протягом всієї робочої зміни водія в Україні поступово запроваджується застосування цифрових тахографів.

Мінтрансзв’язку нагадує перевізникам, що тахограф – це обладнання, призначене для встановлення на дорожніх транспортних засобах з метою показання або реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі даних про рух цих транспортних засобів або про певні періоди роботи їхніх водіїв. Тахограф дозволяє забезпечити реальне підвищення безпеки дорожнього руху та дотримання приписаних режимів руху і відпочинку водія.

Державний контроль за періодами керування та відпочинку водіїв під час перевезень пасажирів та вантажів буде здійснюватися за допомогою карток до тахографів. Мінтрансзв’язку веде облік, видачу, скасування, призупинення дії, поновлення, перевірку чинності карток для цифрових тахографів за чотирма типами: водія (картка водія); ПСТ (картка майстерні); особи, уповноваженої здійснювати контроль (картка контролера); перевізника (картка підприємства).

Позиція Мінтрансзв’язку полягає в тому, що вітчизняний бізнес з перевезення пасажирів чи вантажів має бути зорієнтований на цивілізовані, визнані ЄС, умови його організації і ведення, та на високий рівень соціальної відповідальності.

Впровадження тахографів на внутрішніх перевезеннях пасажирів чи вантажів регулюється наказами Мінтрансзв’язку: «Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів»; «Інструкція з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті»; «Зразки карток, що використовуються в контрольних пристроях (тахографах) на автомобільному транспорті».

Мінтрансзв’язку вважає, що впровадження в Україні цифрових тахографів дозволить посилити контроль за дотриманням водіями режимів праці, відпочинку та швидкості руху, а також знизити аварійність з причин перевтоми водіїв і перевищення ними швидкості руху.

 

 

версія для друку