українська російська англійська
Мін'юст: Кабінет Міністрів пропонує зосередити в Мін'юсті основні функції захисту інтересів держави в закордонних судах
02.12.2010 | 12:30
Прес-служба Мін'юсту

Кабінет Міністрів України пропонує удосконалити механізм захисту інтересів держави в закордонних судах. Проект змін до порядку здійснення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України було ухвалено вчора, 1 грудня, на засіданні Уряду. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словами Міністра, уряд пропонує усунити прогалини в існуючому порядку представництва інтересів держави в закордонних юрисдикційних органах та урегулювання спорів за участю іноземних суб’єктів. Зокрема, основні функції щодо забезпечення захисту інтересів держави в закордонних судах прпонується зосередити в межах одного центрального органу виконавчої владиМіністерства юстиції України.

Крім того, пропонуються заходи для удосконалення координації дій органів влади під час урегулювання спорів та розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах, а також удосконалення процедури урегулювання спорів та виплат українською стороною в разі урегулювання спору з іноземним суб’єктом.  Пропонується визначити процедуру подання позову від імені держави Україна у разі виявлення правових підстав для подання такого позову.

На думку Кабінету Міністрів, указані заходи допоможуть зменшити витрати з Державного бюджету, оскільки їх здійснення спрямоване на урегулювання спорів на досудовій стадії розгляду спору.

Пропозицій щодо удосконалення механізму захисту інтересів держави в закордонних судах Уряд представить на розгляд Президента України та рекомендуватиме затвердити їх президентським Указом.

 

версія для друку