українська російська англійська
Мін'юст: Україна виграла в арбітражному трибуналі справу з позивними вимогами до країни на 34,8 мільйона доларів США
03.12.2010 | 12:30
Прес-служба Мін'юсту

Міністерством юстиції як відповідальним органом  отримано рішення Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів (МЦВІС) від 1 грудня 2010 року в справі за позовом компаній «Globex International, Inc» та «Global Trading Resourсe Corp.» (США) до держави Україна.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, відповідно до рішення Арбітражного трибуналу позовні вимоги, заявлені компаніями «Globex International, Inc» та «Global Trading Resourсe Corp.», повністю відхилено як безпідставні. Сума позовних вимог до України складала 34,8 мыльйона доларыв США.

У своєму позові американські компаній «Globex International, Inc» та «Global Trading Resourсe Corpзвинувачували державу Україна в порушенні статей II(1), ІІ(3)(а)-(с) та ІІІ Договору між Україною та Сполученими Штатами Америки про заохочення та взаємний захист інвестицій від 4 березня 1994 року.

Арбітражний Трибунал своїм рішенням погодився із Запереченням держави Україна, поданого останнім на підставі Арбітражного правила 41(5) МЦВІС, у зв’язку із очевидною відсутністю обґрунтованості позовних вимог з точки зору юрисдикції МЦВІС.

Олександр Лавринович наголосив, що Україна стала першою в історії МЦВІС стороною, яка виграла інвестиційний спір на підставі Арбітражного правила 41(5) МЦВІС.

 

 

версія для друку