українська російська англійська
Мінтрансзв'язку: Поїзд "Вікінг" дозволить залучити в Україну додаткові вантажопотоки
07.12.2010 | 09:30
Прес-служба Мінтрансзв'язку

Україна та Литва створять сприятливі умови для розвитку міжнародної торгівлі й транспортного сполучення між країнами, працюватимуть над спрощенням законодавчих та митних процедур для розвитку перевезень поїздом «Вікінг» за маршрутом Балтійське море-Чорне море. Відповідної домовленості було досягнуто  під час ХІІ засідання Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, що відбулося в Мінтрансзв’язку. Українську сторону представляла делегація під головуванням Міністра транспорту та зв’язку України Костянтина Єфименка, литовську – делегація під головуванням Міністра господарства Литовської Республіки Дайнюса Крейвіса.

На переконання обох сторін, пріоритетним напрямком роботи в транспортній сфері є саме розвиток транзитних перевезень з використанням комбінованого транспорту в напрямку ІХ Пан’європейського транспортного коридору, адже це – залучення додаткових вантажопотоків та можливість максимального використання транзитного потенціалу обох держав.

Українські фахівці вже розробили заходи з підвищення ефективності використання поїзду комбінованого транспорту «Вікінг». Вони передбачають вдосконалення технології проведення митних процедур та порядку митного оформлення в пунктах пропуску через державний кордон України вантажів, перевезення яких здійснюється через морські порти та сухопутні переходи, здійснення мінімальної кількості оглядів контейнерів митними органами, зменшення часу на їх митне оформлення.

«Із 26 годин митного огляду вантажів, як це раніше було в Одеському порту, ми вже сьогодні скоротили цей час до 6-7 годин. Надалі – плануємо знизити час огляду до 4 годин», – сказав Міністр транспорту та зв’язку України, зауваживши, що за раніше існуючих умов митного огляду Україна значно програвала своїм конкурентам. – Якщо в порту Констанца контейнер обслуговується 2 години, в портах країн Балтії  – до 3 годин, а в нас – більше 20, то ні про яку економіку ми говорити не можемо. Потрібно відповідати викликам та вимогам часу».

 

версія для друку