українська російська англійська
ДПА: В Україні реформується державна податкова служба
10.12.2010 | 10:25
Прес-служба ДПА

Сьогодні, 10 грудня, відбулося розширене засідання Колегії ДПА України. Під час засідання йшлося про підсумки роботи органів державної податкової служби за січень-листопад 2010 року та напрями діяльності на 2011 рік.

Три місяці поспіль державна податкова служба перевиконує завдання із забезпечення надходжень до бюджету. За словами голови ДПА України Олександра Папаіки, завдяки покращенню адміністрування податків забезпечено стійку тенденцію зростання надходжень до бюджету. Вони збільшилися порівняно з минулим роком із 121% у липні до 161% у листопаді. Так, у листопаді до загального фонду державного бюджету сплачено 18 350 мільйонів гривень, що на 6 968 мільйонів гривень, або в 1,6 раза більше, ніж у листопаді 2009 року.

Завдяки покращенню контрольно-перевірочної роботи у січні-листопаді 2010 року донараховано 5,3 мільярда гривень узгоджених податкових зобов’язань, що на 1,7 мільярда гривень більше, ніж минулого року. Податковою міліцією з початку року викрито 4,1 тисячі тяжких та особливо тяжких злочинів у сфері оподаткування.

Як зазначив перший заступник голови ДПА України Віталій Захарченко, реформування системи державної податкової служби передбачає створення нової моделі служби, яка базуватиметься на нових принципах роботи системи. Йдеться про прозорість і публічність у роботі служби, надання платникам податків послуг вищої якості, запровадження збалансованих стосунків із платниками податків, припинення протиправних дій у сфері оподаткування, добровільність у сплаті податків, підвищення професійних кадрових вимог та зменшення рівня корупції.

версія для друку