українська російська англійська
МЗС: Відбулися переговори Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка та Міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова
10.12.2010 | 15:50
Прес-служба МЗС

10 грудня цього року відбулися переговори Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка та Міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова. Під час зустрічі керівники зовнішньополітичних відомств обговорили ситуацію в Республіці Молдова після позачергових парламентських виборів у контексті Придністровського врегулювання.

Міністри наголосили на необхідності активізації переговорного процесу в форматі „5+2” та підтвердили рішучу підтримку  Україною і Російською Федерацією суверенітету й територіальної цілісності Молдови.

У спілкуванні з російським колегою Костянтин Грищенко висловив стурбованість української сторони ситуацією, що склалася у зв’язку із рішенням суду про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців у Росії. Костянтин Грищенко підкреслив, що офіційний Київ розраховує на те, що російська влада вживе всіх необхідних заходів для забезпечення законних культурно-освітніх прав багатомільйонної української громади в Російській Федерації.

Окрему увагу керівники зовнішньополітичних відомств приділили обговоренню питань базування Чорноморського флоту РФ на території України.

Міністри також обговорили інші актуальні питання українсько-російських відносин та проблеми регіональної і глобальної безпеки.

 

версія для друку