українська російська англійська
Відбулася прем'єра балету Євгена Станковича "Володар Борисфену"
14.12.2010 | 13:00
Департамент інформації та масових комунікацій

У Національному академічному театрі опери та балету України імені Тараса Шевченка відбулася прем'єра балету Євгена Станковича "Володар Борисфену".

На прем’єрі балету були присутні Міністр культури України Михайло Кулиняк та Голова КМДА Олександр Попов.

Музику до балету "Володар Борисфену" написав видатний український композитор Євген Станкович, балетмейстер-постановникВіктор Яременко, диригент-постановникОлексій Баклан, художники-постановникиОлексій Чебикін та Олександр Цугорка.

Тема балету – заснування слов’янської столиці міста Києва – обрана не випадково, адже його історія, що нараховує понад півтори тисячі років, є легендарною, осяяною таємницями. Балет про легендарну людину, молодого княжича Кия, сповненого високого лицарства і духовних поривань, який повів за собою народ, заклав підвалини майбутньої державності і заснував місто на берегах Дніпра-Борисфену, саме там, де у своїх пророчих видіннях побачив його апостол Андрій Первозваний. Понад півтори тисячі років місто ноcить прекрасне ім’я Київ.

Автори лібрето – доктор філософських наук, президент Інституту стратегічної політики Анатолій Толстоухов та народний депутат України, Президент фонду «СхідЗахід: разом» Володимир Зубанов – донесли нашим сучасникам візію схованих у віках подій, про які так мало знаємо, але які збуджують нашу уяву, особливо коли ми робимо спробу розглядати власну історію у контексті найважливіших світових зрушень і знаходимо дивовижні факти безпосередньої участі в них наших предків.

Балет «Володар Борисфену» побачив світ у рамках загальнонаціонального патріотичного проекту «Україна: історія великого народу», поповнивши оперно-балетний доробок про історію Києва, до якого входять опери «Руслан і Людмила» Михайла Глинки, «Аскольдова могила» Олексія Верстовського, «Рогніда» Олександра Сєрова, «Ярослав Мудрий» Григорія Майбороди, балети «Княгиня Ольга», «Вікінги» Євгена Станковича, «Володимир Хреститель» та «Фрески Софії Київської» Валерія Кікти.

 

 

версія для друку