українська російська англійська
Колегія Мінсоцполітики проаналізувала результати перевірок щодо правильності визначення статусу "чорнобильців"
17.12.2010 | 17:50
Прес-служба Мінсоцполітики

Сьогодні під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики Сергія Тігіпка відбулося засідання колегії Мінсоцполітики. Розглядалися результати здійснення перевірок виконання вимог Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо правильності визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надання пільг та компенсаційних виплат органами праці та соціального захисту населення протягом 2010 року.

Доповідав заступник Міністра Костянтин Ващенко. Урядовець зазначив, що з 2004 року Міністерство є головним органом у системі інших центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Станом на 1 січня 10 року в Україні кількість громадян, які мали статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та громадян, що мали право на пільги, передбачені законодавством, складала 2 млн. 254 тис. 471 особу, з яких майже 500 тисяч - діти. Із цієї кількості постраждалих - майже 111 тис. інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Заступник Міністра наголосив, що, в порівнянні з минулими роками, ситуація щодо порушень вимог законодавства в питанні правильності призначення пільг та проведення компенсаційних виплат, доплат та допомоги значно покращилася. Порушень стало менше, підвищився кваліфікаційний рівень фахівців, які займаються питаннями соціального захисту постраждалих громадян, але викликає стурбованість питання визначення статусу постраждалих осіб.

Він також поінформував, що при Міністерстві діє спеціальна міжвідомча Комісія зі спірних питань, яка об’єктивно розглядає сотні справ за рік, і багатьом громадянам вперше встановлюється статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС. На регіональному ж рівні є різні підходи до цього питання.

Так, за словами Костянтина Ващенка, згідно з чинним законодавством Комісія приймає остаточне рішення щодо визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, але подекуди в деяких регіонах  беруться під сумнів її рішення та зволікають з видачею посвідчень. Трапляються й випадки, коли статус „чорнобильця” надається місцевими фахівцями неправомірно.

„Хочу зауважити, що всі фахівці регіональних управлінь сумлінно виконують свою роботу, і помилки, які трапляються, на нашу думку пов’язані ще й з тим, що у деяких районах кількість постраждалих громадян дуже велика, а окремий відділ або хоча би сектор по роботі з цією категорією відсутні. Враховуючи, що "чорнобильське" законодавство дуже складне, виникають і відповідні проблеми у роботі”, - зазначив заступник Міністра.

При цьому він підкреслив, що Міністерство в наступному році має намір посилити контроль за роботою в регіонах з чорнобильських питань. Водночас його спеціалісти готові плідно співпрацювати з регіональними управліннями, надавати допомогу з різних питань для поліпшення роботи у соціальному захисті „чорнобильців”.

Після детального обговорення колегія прийняла відповідне рішення з цього питання.

 

 

версія для друку