українська російська англійська
Мінрегіонбуд: Під головуванням першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Юрія Хіврича відбулась селекторна нарада з регіонами
28.12.2010 | 11:47
Прес-служба Мінрегіонбуду

27 грудня перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Юрій Хіврич провів селекторну нараду з регіонами  з питань розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожиті енергоносії і погашення заборгованості за пільгами та субсидіяями підприємств житлово-комунального господарства.

Перший заступник Міністра поінформував, що станом на 23 грудня за опалювальний сезон 2010-2011 років підприємствами комунальної теплоенергетики України спожито природного газу на суму 4 365,4 мільйона гривень, сплачено – 1 660 мільйонів гривень, таким чином рівень розрахунків становить 38%. Найнижчі показники розрахунків мають підприємства Волинської (19%), Дніпропетровської (27%), АР Крим (29%), Івано-Франківської (29%) та Закарпатської (31%) областей. Заборгованість за опалювальний сезон складає 2 705,4 мільйона гривень.

На селекторній нараді також розглянули питання надання населенню субсидій за спрощеним порядком. Юрій Хіврич подякував більшості областей за плідну роботу та повідомив, що станом на 24 грудня призначено субсидії 1 мільйону  454 тисячам сімей, що становить 76,3 % від тої кількості сімей, які звернулись за наданням субсидій. 

Особливу увагу на селекторній нараді було приділено розгляду позапланового питання щодо погашення заборгованості місцевих бюджетів з різниці в тарифах на теплову енергію для населення. Юрій Хіврич повідомив, що 24 грудня Верховна Рада України 263 голосами прийняла за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2010 рік" щодо додаткових джерел фінансування субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам.

Метою прийняття акту є встановлення у Законі "Про Державний бюджет України на 2010 рік" видатків на фінансування погашення заборгованості місцевих бюджетів з різниці в тарифах на теплову енергію для населення для забезпечення джерел погашення заборгованості підприємств теплопостачання за спожитий природний газ.

Реалізація законопроекту передбачає асигнування із Державного бюджету на суму 2 400 тисячі гривень. Виділення цих коштів дозволить значно покращити ситуацію з розрахунками за спожитий природний газ і стане запорукою здійснення розрахунків з постачальником імпортованого природного газу в повному обсязі, як умови забезпечення безперебійних поставок природного газу для споживачів України у 2010-2011 роки.

 

 

 

версія для друку