українська російська англійська
Мін'юст: До 2015 року в Україні буде реформовано систему нотаріату
28.12.2010 | 15:10
Прес-служба Мін'юсту

            Міністерство юстиції розробило заходи з реформування системи нотаріату України. Наказ, яким затверджено Концепцію реформування органів нотаріату, підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

            Реалізація положень Концепції буде здійснюватися в декілька етапів, і процес реформування  вітчизняного нотаріату триватиме орієнтовно до 2015 року.

            Так, протягом 2010-2012 років на реалізацію концепції передбачається розробка, обговорення та прийняття базових законів. Протягом 2012-2015 років має бути створена професійна організація нотаріусів України та відбутися становлення професійного самоврядування.

            В Україні відсутні критерії для  оптимального забезпечення населення нотаріальними послугами. Внаслідок цього утворилася надмірна концентрація надання нотаріальних послуг в столиці України – місті Києві та обласних центрах.

            Відсутні також законодавчо закріплені морально-етичні та професійні правила поведінки у нотаріальній діяльності системи цінностей. Законодавчо не врегульовано пенсійне, соціальне забезпечення нотаріусів України та системи оподаткування доходів нотаріуса. Відсутній єдиний підхід щодо оплати за надання нотаріусами послуг, не пов’язаних з учиненням нотаріальних дій тощо.

 

версія для друку