українська російська англійська
КРУ: За 11 місяців 2010 року виявлено порушень на 76,1 млрд грн.
28.12.2010 | 16:00
Прес-служба КРУ

Протягом січня – листопада 2010 року органи державної контрольно-ревізійної служби провели понад 14,2 тис. контрольних заходів. Було перевірено майже 13,3 тис. підприємств, установ і організацій (з них 8,8 тис. бюджетних установ і організацій). Порушення фінансово-господарської дисципліни виявлено на 12,5 тис. підприємствах, установах і організаціях на загальну суму 76,1 млрд. грн.

Зокрема, на 9,3 тис. об’єктах установлено недоотримання тобто втрати коштів на суму понад 1,3 млрд грн, серед них бюджетами – 592,4 млн грн. Загальна сума фінансів, які в результаті контрольних дій додатково надійшли до бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств, становить майже 508,8 млн грн, у тому числі до бюджетів всіх рівнів – 102,1 млн грн.

Під час контрольних заходів майже на 11,4 тис. підприємствах, установах і організаціях встановлено незаконні, нецільові витрати та недостачу ресурсів на загальну суму понад 31,6 млрд грн. Серед них за операціями з бюджетними коштами – на 7,6 млрд  грн.

У результаті вжитих представниками КРУ заходів за звітний період забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат і недостач ресурсів на загальну суму майже 972 млн грн.

Фінансові порушення, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, виявлено на більш як 8,7 тис. об’єктах на суму понад
43,2 млрд грн. Усунення порушень, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, забезпечено на суму майже 15,8 млрд  грн.

Результати моніторингу окремих господарських операцій та платіжних переказів засвідчили низку ризикових операцій, здійснених (або запланованих до здійснення) суб’єктами господарювання на загальну суму майже 15,2 млрд грн. При цьому було попереджено порушень фінансової дисципліни загалом на суму понад 3,6 млрд грн, з яких 1,7 млрд грн – потенційні втрати державних ресурсів.

Зазначені показники є рекордними за увесь час роботи Служби і перевищують загальні дані за десять попередніх років разом узятих.

До правоохоронних органів протягом січня – листопада 2010 року передано понад 5,7 тис. ревізійних матеріалів. За цей час правоохоронні органи порушили 1211 кримінальних справ за матеріалами ревізій і перевірок, здійснених органами ДКРС (за аналогічний показник минулого року – 837). За результатами розгляду правоохоронними органами матеріалів контрольних заходів, проведених органами ДКРС, на 128 посадових осіб складено протоколи про корупцію. За увесь 2009 рік цей показник був майже втричі меншим – 45.

До адміністративної відповідальності притягнуто майже 26,3 тис. посадових осіб; до суду направлено майже 1,5 тис. протоколів про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про бюджетну систему та понад 1,3 тис. протоколів про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. До дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 7,4 тис. посадових осіб, до матеріальної – 2,2 тис. осіб, 89 з яких звільнені із займаних посад.

 

версія для друку