українська російська англійська
Мінінфраструктури: Вжито заходів для недопущення забруднення акваторії Чорного моря
30.12.2010 | 10:35
Прес-служба Мінінфраструктури

17 грудня 2010 року теплохід «Ibrahim-Y» (прапор Камбоджи) сів на мілину за 800 метрів від західного узбережжя Криму в районі мису Тарханкут. На борту судна було 15 членів екіпажу, які дісталися до берега на суднових рятувальних засобах. Декілька днів  доступ на судно був неможливий через складні погодні умови.

У зв’язку із можливістю забруднення навколишнього середовища залишками палива на борту судна Міністерство інфраструктури ініціювало та провело нараду за участю керівництва Держприкордонслужби, Державної митної служби, МНС та інших відповідних служб із проханням прискорити видачу дозволу на вільний доступ на судно, видалення із судна «Ibrahim-Y», залишків палива і нафтомістких сумішей та вивантаження частини вантажу.

За результатами проведеної наради вже 28 грудня дозвіл на вільний доступ на судно був наданий, а з ранку 29 грудня почалися активні роботи з підводного та надводного обстеження судна для визначення варіантів якомога швидкого усунення можливої екологічної небезпеки.

Зараз на борту судна знаходиться 5,5 тисячі тонн вантажу - залізної заготовки, біля 40 тонн палива та 2 тонни мастильних матеріалів. Отримання цих дозволів дозволить якнайшвидше провести роботи по зняттю судна з мілини та дозволить запобігти забрудненню навколишнього середовища.

 

 

версія для друку