українська російська англійська
МЗС: Виконуючи українсько-американські домовленості, Україна вивезла значну частину високозбагаченого урану
31.12.2010 | 09:56
Прес-служба МЗС

Під час зустрічі 12 квітня 2010 року Президента України Віктора Януковича з Президентом США Бараком Обамою в рамках Саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні була досягнута домовленість про вивезення з території України наявних запасів високозбагаченого урану взамін на надання Сполученими Штатами Америки нашій державі відповідної фінансової і технологічної компенсації.

Це рішення зафіксовано у Спільній заяві Президентів України та США від 12 квітня 2010 року, у якій, серед іншого, було заявлено про намір нашої держави до кінця 2010 року вивезти значну частину зазначених запасів.         

Україна виконала взяте на себе зобов’язання, забезпечивши вивезення з Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості, Харківського фізико-технічного інституту та Київського інституту ядерних досліджень значної частини ядерних матеріалів.

Цим кроком наша держава підтвердила, що залишається послідовним і передбачуваним учасником міжнародних багатосторонніх зусиль у сфері запобігання розповсюдженню зброї масового знищення та робить значний практичний внесок у справу протидії ядерному тероризму.

Згідно із зобов’язаннями США, викладеними у згаданій Спільній заяві Президентів, Україна отримала еквівалентну вивезеним ядерним матеріалам кількість низькозбагаченого ядерного палива для потреб науково-дослідних установ.

Подальше співробітництво України зі США в цьому напрямку сприятиме розвитку вітчизняного потенціалу у сфері прикладної ядерної фізики, дозволить отримати значну фінансову і технологічну допомогу, а також активізує залучення нашої держави до сучасних інноваційних процесів у галузі мирної ядерної енергетики.        

 

версія для друку