українська російська англійська
Населення всіх регіонів України забезпечено якісними та доступними овочами
01.07.2011 | 10:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Зниження цін на овочі та фрукти б’є всі рекорди. Цей факт констатують експерти аграрного ринку. За їхніми словами, тенденція до здешевлення плодоовочевої корзини спостерігається не лише завдяки сезонному фактору, а й завдяки цілому ряду заходів, що нині вживається Міністерством аграрної політики та продовольства України. Тому за забезпечення українців якісними та доступними овочами можна не хвилюватися.

Як повідомив керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Андрій Ярмак, за результатами минулого тижня вартість плодоовочевої корзини українського споживача знизилася відразу на 12,3%, що стало рекордом з початку цього року. «Таким чином, ціни на овочі та фрукти знижуються вже шість тижнів поспіль, а вартість корзини за цей час знизилася вже на 28%», - повідомив експерт.

Зниження цін на плодоовочеву продукцію підтверджують і в роздрібних продовольчих мережах. Як повідомили в коментарі інформаційному порталу AgroNews в прес-службі відомої мережі супермаркетів, протягом червня спостерігалося поступове зниження цін на овочі та фрукти. Причому якщо в першій половині місяця ціни знижувалися повільно, то за передостанній тиждень місяця вони впали вдвічі. «При цьому, варто відзначити, що ціни на сезонні імпортні фрукти, такі як персик, нектарин також демонструють динаміку до спаду. Загалом, за останній місць вартість фруктів знизилась не менш як на 40%», - повідомили в прес-службі.

Як прокоментував ситуацію керівник аналітичного відділу Асоціації зернотрейдерів України Артем Корицький, на додаток до сезонного фактору, що сам по собі сприяє зниженню цін на овочі, Урядом зараз вживається цілий ряд заходів, що мають закріпити цю тенденцію. «Тут можна назвати і ярмарки сільськогосподарської продукції, що проводяться в столиці, і масштабну програму будівництва оптових ринків сільськогосподарської продукції та овочесховищ, що наразі реалізується Мінагрополітики. Все це має сприяти наявності доступних овочів та фруктів упродовж всього року», - зауважив експерт.

Нагадаємо, на сьогоднішній день продовжується будівництво оптових ринків сільськогосподарської продукції в п’яти регіонах: Львівській, Київській, Донецькій, Харківській та Запорізькій областях. Три з них, включи столичний, розпочнуть свою роботу вже влітку.

 

 

версія для друку