українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Тільки легальне працевлаштування може забезпечити українцям гідні соціальні гарантії та пенсії
01.07.2011 | 16:57
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра - Міністра соціальної політики

Україні вкрай необхідне прийняття нового Трудового кодексу та пакету законів щодо детінізації доходів. Так Віце-прем'єр-міністр– Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко прокоментував результати дослідження Світового банку щодо тіньової зайнятості. За даними Світового банку, майже п'ять мільйонів працездатних українців працюють без офіційного оформлення трудових відносин, що ставить Україну на одне з перших місць у світі за обсягами тіньової економіки.

На думку Сергія Тігіпка, «боротьба з нелегальною зайнятістю і зарплатами в конвертах одними лише адміністративними заходами неефективна». Урядовець зазначив, що для підвищення рівня легальної зайнятості потрібно застосовувати економічні стимули і вдосконалювати законодавство. «Більшість порушень у сфері трудових відносин пояснюються надмірно складними процедурами найму та звільнення, передбаченими чинним Кодексом законів про працю, який був прийнятий ще в радянські часи і сьогодні застарів, – вважає Сергій Тігіпко. – Від цього страждають і працівники, які залишаються без майбутньої пенсії, без лікарняних та відпускних, і держава, яка недоотримує значні надходження».

«Ми повинні узаконити тимчасову зайнятість у сільському господарстві і будівництві та лібералізувати ринок праці. Тільки так ми зможемо захистити працівників і підвищити відповідальність роботодавців», – зазначив Сергій Тігіпко.

 

версія для друку