українська російська англійська
Розвиток українсько-китайських торговельно-економічних відносин має позитивну динаміку
01.07.2011 | 17:07
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна виступає за посилення двосторонніх торговельно-економічних відносин з Китайською Народною Республікою. Про це повідомив заступник Міністра економіки України Василь Мармазов під час зустрічі із заступником Міністра комерції Китайської Народної Республіки Чень Цзянем.

«Хотів би підтвердити, що курс на розвиток відносин стратегічного партнерства між нашими країнами є пріоритетним завданням, яке поставив Президент України Віктор Янукович перед Урядом», - наголосив Василь Мармазов.

Заступник Міністра зауважив, що основні напрями перспектив розвитку співробітництва у торговельно-економічній сфері між двома країнами зафіксовано у протоколі першого засідання Міждержавної комісії зі співпраці між Україною та Китайською Народною Республікою, яке відбулося весною поточного року. Слід зазначити, що рівень комісії суттєво підвищено: з української сторони її очолює Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку та торгівлі України Андрій Клюєв, з китайської - Віце-прем’єр Держради КНР Чжан Децзян.

За його словами, для реалізації задекларованої позиції сторін було створено шість підкомісій: «Українська сторона готова восени 2011 року провести Перше засідання українсько-китайської підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва».

Василь Мармазов позитивно оцінив розвиток двосторонніх торговельно-економічних відносин. Так, за осанні півроку рівень товарообігу виріс у 1,5 раза.

Водночас, за його словами, Україну турбує певний дисбаланс у торгівлі з Китаєм, і тому українська сторона пропонує обмінятися переліком експортно-імпортних товарів, який би міг розширити і диверсифікувати напрям двосторонньої торгівлі, у рамках першого засідання зазначеної підкомісії.

Заступник Міністра під час зустрічі наголосив на важливості здійснення в Україні масштабних інфраструктурних проектів із залученням китайського досвіду, капіталу і технологій. «Надзвичайно приємно констатувати те, що перехід проекту будівництва швидкісної залізниці між столичним аеропортом «Бориспіль» і Києвом перейшов у стадію практичної реалізації», - зазначив він.

Василь Мармазов також зазначив, що Україна сподівається на якнайшвидшу реалізацію спільного проекту з будівництва парогазової електростанції у м. Щолкіне (Крим) та на реалізацію проектів з модернізації та технічного переоснащення шахт України.

«Це перший крок. Ви знаєте, що вугільна промисловість в Україні достатньо перспективна сфера, і ми відкриті до співпраці з китайською стороною у цій галузі», - наголосив він.

У свою чергу заступник Міністра комерції Китайської Народної Республіки Чень Цзянь зазначив, що мета його візиту до України полягає у тому, щоб забезпечити реалізацію домовленостей, досягнутих між лідерами України та Китаю.

Він зауважив, що Китай зацікавлений у розширення обсягу інвестиційної діяльності та наголосив на необхідності розширення обсягів двосторонньої торгівлі.

 

версія для друку