українська російська англійська
Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні: Уряд України обрав правильну позицію щодо впровадження інвестицій в освіту
04.07.2011 | 11:45
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Нещодавно у МОНмолодьспорті відбулася робоча зустріч заступника Міністра Бориса Жебровського з Головою представництва  ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо в рамках співпраці Міністерства освіти і науки, молоді та спорту та ЮНІСЕФ.

Під час зустрічі обговорювалися питання щодо розробки національної концепції реформування системи догляду за дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах та розвитку інклюзивної освіти.

Юкіе Мокуо звернула особливу увагу на те, що Україна  - це одна з країн, у якій освіта досягла великих результатів з багатьох напрямків, особливо з питань розвитку дошкільної освіти. Уряд України, підкреслила  Юкіе Мокуо, обрав правильну позицію щодо впровадження інвестицій в освіту. Все, що вкладається у розвиток, навчання та виховання дітей з раннього віку, в майбутньому принесе великі результати країні. Важливим є питання взаємодії усіх інституцій в країні, діяльність яких пов’язана із соціальним захистом прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із девіантною поведінкою, з малозабезпечених сімей.

Борис Жебровський підкреслив важливість співпраці між МОНмолодьспорт та ЮНІСЕФ, готовність Міністерства до діяльності щодо проведення наукових та спеціальних досліджень з питань розвитку освіти,  створення  доступу до освіти певних категорій дітей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, які потребують вивчення. Особливий наголос заступник Міністра зробив на необхідності та складності процесу реформування інтернатних закладів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, що пов’язано з багатьма аспектами: соціальними, економічними тощо. Міністерством проводиться значна робота з вивчення та впровадження зарубіжного та вітчизняного досвіду роботи із зазначених питань, розроблено низку нормативно-правових документів, заходів, якими регламентується діяльність органів управлінь освітою з вищезазначених питань. Водночас, освітня політика Міністерства спрямована на розвиток сімейних форм виховання дітей вказаних вище категорій.

Одним з таких напрямів діяльності Міністерства є вирішення питання щодо впровадження по всій Україні досвіду роботи м. Києва стосовно допрофесійної підготовки дітей, які навчаються в інтернатних закладах,  та підготовки їх до майбутнього самостійного життя в соціумі. За кожним інтернатним закладом передбачається закріпити професійно-технічне училище, з метою спільної співпраці щодо допрофесійної підготовки, а надалі отримання кожним учнем професії та робочого місця.

У результаті зустрічі досягнуто домовленості про спільну співпрацю між МОНмолодьспорт та ЮНІСЕФ з вищезазначених питань.

 

версія для друку