українська російська англійська
Кабмін затвердив порядок використання бюджетних коштів на розвиток енергоефективності та виробництво енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії
05.07.2011 | 13:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010—2015 роки. Відповідна постанова датована 29 червня 2011 р. Її реєстраційний номер 689.

В постанові йдеться, що головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження. Кошти використовуються з метою зниження рівня енергоємності валового внутрішнього продукту та оптимізації структури енергетичного балансу держави. Вони спрямовуються, зокрема,  на розроблення стандартів у сфері енергоефективності, проведення санації будівель бюджетних установ з розробленням проектно-кошторисної документації, впровадження когенераційних технологій на підприємствах комунальної форми власності у сфері теплової енергетики, будівництво та реконструкцію електричних мереж, будівництво пристанційних вузлів, підстанцій та електричних мереж для приєднання об’єктів, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел енергії тощо.

Як зазначається в пункті 4 постанови, використання бюджетних коштів здійснюється за процедурою, згідно з якою головний розпорядник бюджетних коштів за результатами проведення конкурсних торгів укладає договори з переможцями конкурсу (підприємства та організації усіх форм власності). Перерахування бюджетних коштів здійснюється на підставі актів виконаних робіт.

«Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку», - наголошуєт ься в постанові.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження прогнозує, що прийняття постанови дасть змогу удосконалити єдину організаційну основу для реалізації завдань державної політики у сфері енергоефективності та забезпечить розвиток сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива. Це дозволить значно підвищити ефективність споживання паливно - енергетичних ресурсів в усіх галузях національної економіки України і, відповідно, знизити енергоємність ВВП, оптимізувати структуру енергетичного балансу країни та підвищити рівень енергетичної безпеки держави.

версія для друку