українська російська англійська
Кількість годин на вивчення української у молодших класах збільшується
05.07.2011 | 17:19
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Сьогодні, 5 липня, у мережі Інтернет поширилися  інформація про те, що начебто скорочується кількість годин, відведених на вивчення державної мови в молодших класах.

МОНмолодьспорт інформує громадськість, що кількість годин на вивчення української мови у школах з вивченням російської чи іншої мови національної меншини збільшено на одну годину у 1-му і 2-му класах та на дві години у 3-му і 4-му класах.

Ці зміни затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 10.06.2011 № 572 «Про Типові навчальні плани початкової школи», які набирають чинності, починаючи з 2012/2013 навчального  року.

Затвердження нових планів передбачено у контексті реалізації нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти.

Таким чином Міністерство виправляє ситуації, яка «дісталася у спадок» від попередників, коли штучно було зменшено години на вивчення української мови в школах, які додатково вивчають російську чи іншу мову національних меншин, на цілих шість годин. У нових навчальних планах Міністерство відновило норму  – 28, а не 22 години.

Порівнюючи Базові навчальні плани зразка 2005 (діюча редакція) та 2011 р. можна відзначити, що загальна кількість годин на освітню галузь «Мови і літератури» не змінилася – 35 годин. Навчальні години у Типових навчальних планах були розподілені між предметами: на українську мову відведено в школах з навчанням українською мовою (де вивчення мови відбувається фактично на всіх предметах) – 28 годин, на іноземну мову – 7 годин.

Разом з тим при складанні робочого навчального плану навчальні заклади мають змогу використовувати додаткові години на посилення інваріантної (обов’язкової) складової, в тому числі й  на вивчення української мови.

 

версія для друку