українська російська англійська
Андрій Клюєв: Збирання та збереження врожаю - питання номер один
06.07.2011 | 11:30
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Сьогодні у державі питання номер один – це збирання та збереження врожаю. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів.

За його словами, через надмірні опади масові жнива у цьому році розпочинаються із запізненням. Зараз роботи розгорнуто у 13 регіонах; на даний час обмолочено 752 тис. га, повідомив Андрій Клюєв.

За його даними, намолочено більше ніж 2,1 млн. тонн зерна.

Як заявив Перший віце-прем‘єр-міністр, прогнозується погіршення урожаю озимої та ярої пшениці у Кіровоградській, Черкаській, Одеській, Вінницькій, Київській, Миколаївській та Дніпропетровській областях. Але, завдяки поліпшенню стану посівів кукурудзи, за попередніми оцінками,  можна надолужити втрати зерна колосових культур, що можуть виникнути через складні погодні умови, додав Андрій Клюєв.

«І для цього слід докласти максимум зусиль - від загального валового збору залежатимуть рівень задоволення внутрішніх потреб у зерні, що необхідно забезпечити у першу чергу; обсяги відвантаження його на експорт та фінансові результати усіх суб’єктів зернового ринку країни. І перш за все – наших сільгосптоваровиробників», - заявив Перший заступник Глави Уряду України.

Враховуючи складнощі цього року, Андрій Клюєв звернувся до Національного банку України з проханням сприяти пролонгації раніше наданих кредитів сільськогосподарським товаровиробникам і корпораціям, які працюють на цьому ринку. 

Сума кредитів селу перевищила 32 млрд. грн., у тому числі на строк до 1 року – 12,3 млрд. грн., заявив Андрій Клюєв.

Він зазначив, що за інформацією з місць, з оглядом на несприятливі погодні умови, деякі комерційні банки наполягають на достроковому поверненні наданих кредитів, тобто до початку отримання коштів від реалізації врожаю. Перший віце-прем‘єр-міністр звернувся до НБУ відпрацювати це питання з представниками комерційних банків, «щоб ми могли нормально кредитувати наших товаровиробників».

Андрій Клюєв також звернувся до  керівників Мінагрополітики та регіонів аби вони забезпечили уточнення обсягів очікуваного врожаю та вжили заходів щодо створення необхідних запасів продовольчого зерна у Аграрному фонді, регіональних фондах та Держрезерві.

«У разі необхідності – забезпечувати міжрегіональні поставки зернових культур для повного покриття потреб регіонів. Окреме доручення Мінагрополітики - ретельно розібратися з наявністю перехідних минулорічних залишків зерна по обсягах, якості та місцях зберігання», - заявив Андрій Клюєв.

 

версія для друку