українська російська англійська
Дмитро Табачник: Вступна кампанія-2011 проходить організовано
06.07.2011 | 12:55
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Вступна кампанія-2011, яка розпочалася 1 липня, проходить планово та організовано. Про це заявив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час брифінгу в Клубі Кабінету Міністрів України.

«Вступна кампанія проходить організовано, немає черг, немає проблем», - зазначив Дмитро Табачник.

За його словами, станом на ранок 6 липня 2011 року від абітурієнтів подано понад 55 тис. заяв. За системою «Електронний вступ» подано 42 тис., з яких 12 тис. уже авторизовано.

Дмитро Табачник зауважив, що за кількістю поданих вступниками заяв лідирує Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (майже 4,5 тис. заяв); Національний університет «Юридична академія України імені  Ярослава Мудрого» (Харків) – майже 4 тис. заяв; Київський національний економічний університет (3,5 тис). Серед технічних вузів лідирує Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» та Національний університет «Львівська політехніка» (по 2,5 тис. заяв); Донецький національний університет – майже 2 тис. заяв; Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара та Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (по 1,5 тис.), близький до цієї кількості і Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. «Це оперативна інформація, дані змінюються щогодини», - наголосив Дмитро Табачник.

Міністр зазначив, що в електронному вигляді більше всього заяв подано і авторизовано до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (1,15 тис.) та Національного медичного університету в Києві ім. Академіка О.О. Богомольця (більше 1 тис.).

За словами Дмитра Табачника, вступну кампанію супроводжують консультативні телефони, а також працює оперативний штаб та приймальня громадян.

Міністр звернув увагу на той факт, що 4 липня 2011 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з географії та хімії з’явилися на персональних сторінках учасників цього тестування. «Відтепер потенційні абітурієнти мають всі свої персональні дані на своїх сторінках», - додав Дмитро Табачник.

За попередніми даними Українського центру оцінювання якості освіти, відзначив чиновник, у цьому році успішне тестування пройшло 2,3 тис. осіб, і вони можуть взяти участь у конкурсних відборах вищих навчальних закладів. Міністр нагадав, що для проходження тестування зареєструвалося 250 тис. осіб, з яких 11% не з’явилося і близько 9% не зуміло набрати навіть 124 бали.

Як наголосив Дмитро Табачник, у поточному році прийом документів у вишах ведеться 31 день і завершується 31 липня, а у мистецьких і творчих вищих навчальних закладах – 17 липня. Списки рекомендованих до зарахування будуть оприлюднені 1, 6 та 8 серпня. Зарахування на навчання за кошти державного бюджету в усіх вищих навчальних закладах відбудеться до кінця дня 10 серпня, після чого почнеться зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб, яке завершиться до 25 серпня поточного року.

 

версія для друку