українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Отримати субсидії стане простіше
06.07.2011 | 12:57
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики

Уряд ухвалив низку рішень, спрямованих на спрощення умов отримання житлових субсидій громадянами. Про це сьогодні на брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив Віце-прем’єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

За  словами урядовця, відтепер допомогу від держави на оплату послуг ЖКХ зможуть, зокрема,  оформити  сім’ї, які мали заборгованість перед комунальниками до 1 грудня 2006 року. «Це стосується близько 20 тисяч сімей, які до цього часу були позбавлені такого права», – повідомив Сергій Тігіпко.

Крім того, наголосив Віце-прем’єр-міністр, з наступного року сім’ї, у складі яких є діти або інваліди, платитимуть за комунальні послуги не більше 10% від сукупного доходу родини. «Такий порядок передбачено для сімей, де дохід на одну особу не перевищує прожиткового мінімуму. До цього часу майже 70 тисяч таких родин сплачували за житлово-комунальні послуги 15 % від свого доходу», – зазначив урядовець. Сім’ям, де є пенсіонери, діти та інваліди, субсидії призначатимуться на довший термін – «до зміни обставин», а не на півроку, як зараз.

Спрощено механізм призначення субсидій сім’ям, в яких члени родини відсутні тривалий час. Також при призначенні субсидій не буде враховуватися наявність у родині більше одного автомобіля, якщо термін їх експлуатації перевищує 10 чи 15 років (для   автомобілів вітчизняного та іноземного виробництва відповідно).

Уряд доручив центральним органам виконавчої влади врегулювати питання отримання субсидій людьми, які проживають у приміщенні, але не є його власниками, а також визначити перелік і вартість житлово-комунальних послуг, на відшкодування яких призначається субсидія мешканцям студентських гуртожитків.

«Прийняті сьогодні рішення підготовлені з урахуванням аналізу ситуації щодо найбільш гострих питань, які виникали у громадян при призначенні субсидій», – підкреслив Сергій Тігіпко.

 

версія для друку