українська російська англійська
МОН не зменшувало години вивчення української мови у школах нацменшин
06.07.2011 | 13:09
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У школах, де навчання здійснюється мовою національних меншин, кількість годин, які відводяться для вивчення української мови, не тільки не зменшено, а навіть збільшено. Таким чином Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник спростував недостовірну інформацію, яка була опублікована в ЗМІ.

За його словами, інформація про те, що нібито зменшено кількість годин на вивчення української мови у школах з викладанням мовами національних меншин в першому класі «притягнута за вуха» так званими експертами. «Доповідаю: згідно з наказом про типові навчальні плани, в школах з викладанням мовами національних меншин у 1-2 класах збільшено вивчення української мови на 1 годину, а в 3-4 класах – на 2 години», - наголосив Міністр.

При цьому Дмитро Табачник зауважив, що затвердження нових навчальних планів відбулося після затвердження 15 квітня поточного року Кабінетом Міністрів нового Державного стандарту початкової загальної освіти. «Сьогоднішні «експерти-правдолюбці», які вчора самі складали діючі навчальні плани, мабуть, раніше не вважали українську мову, цитую: «потужним інструментом розвитку особистості», оскільки штучно зменшили години на її вивчення в навчальних планах 2005 року в школах, які викладають мовами національних меншин, на цілих 6 годин. У нових навчальних планах ми відновили цю норму: 28 замість 22 годин», - заявив Дмитро Табачник.

При цьому Міністр порадив використовувати виключно факти, а інформацію брати тільки з першоджерел.

 

версія для друку