українська російська англійська
Система "Електронний вступ" - це перехід до масових інформаційно-комунікаційних технологій
06.07.2011 | 15:24
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Запровадження системи «Електронний вступ» - це перехід вітчизняної освіти до масових інформаційно-комунікаційних технологій. Про це заявив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час брифінгу в Клубі Кабінету Міністрів України.

«Ми весь час говоримо про важливість інформаційно-комунікаційного технологій. А система «Електронний вступ» і є однією з масових інформаційно-комунікаційних технологій», - підкреслив Міністр та додав, що Україна першою з країн пострадянського простору запровадила систему «Електронний вступ».

За його словами, можливість подати документи у вищі навчальні заклади електронним способом є вимогою часу.

Дмитро Табачник зауважив, що запроваджуючи альтернативні способи, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту пропонує абітурієнтам вибір: їхати до вузу і особисто подавати документу в приймальні комісії, чи направити їх туди за допомогою системи «Електронний вступ». Він зазначив, що «Електронний вступ» створює зручності, ліквідує черги абітурієнтів, знімає напругу в роботі приймальних комісій, а також заощаджує кошти, як вступників, так і вузів.

За його словами, запровадження цієї системи викликало критику з боку певних осіб, але це свідчить лише про неосвіченість опонентів та небажання вникати в ситуацію: «Із 900 вищих навчальних закладів всіх рівнів акредитації лише в одному знайшлося два розумники, які хочуть оскаржувати це в судовому порядку. Оскаржувати добровільність вибору - це все одно, що примушувати через судове рішення палити чи не палити, - підкреслив Міністр. - Не хочеш користуватися системою «Електронний вступ», не хочеш заощаджувати свої гроші – будь ласка, ніхто не забороняє особисто їхати та подавати документи».

Дмитро Табачник зазначив, що електронна заява є підставою для участі в конкурсі на вступ, а не для зарахування до вузу. «Це треба розрізняти. Тому ніякої нелегітимності немає, є певна неосвіченість, небажання вникнути в ситуацію. Підставою для зарахування до вищого навчального закладу є подання до приймальної комісії оригіналів документів», - підсумував Міністр.

 

версія для друку