українська російська англійська
Мінінфраструктури закликає громадян обирати ліцензованих перевізників
06.07.2011 | 15:44
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України закликає громадян бути уважними, обираючи транспортний засіб для подорожей на туристичні бази, в санаторії, оздоровниці та інші місця літнього відпочинку.

Як свідчить статистика, переважна більшість дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками, які фіксуються в сезон літніх автобусних перевезень, скоюють нелегальні перевізники, що ігнорують вимоги безпеки руху. Тому просимо громадян з проханням уникати пропозицій осіб, які не мають ліцензії та необхідних професійних навиків для надання послуг по перевезенню автомобільним транспортом.

Міністерство інфраструктури України наголошує: потенційним пасажиром слід пам’ятати, що регулярні автобусні маршрути у південному напрямку функціонують тільки з автовокзалів та автостанцій. Користуючись послугами туристичного оператора або ж окремого перевізника, варто дізнатись про його місцезнаходження, стаж роботи по організації пасажирських перевезень, а також наявністю ліцензії у туроператора та у приватних перевізників, яких він залучає для здійснення перевезень.

Головавтотрансінспекція Міністерства інфраструктури України рекомендує не заощаджувати на безпеці та відмовлятись від послуг перевізника (туроператора), у якого не передбачено видачу пасажиру після оплати вартості проїзду квитка (квитанції, договору тощо), завіреного штампом (печаткою) із зазначенням повної назви і адреси суб’єкта господарської діяльності, маршруту руху, дати та часу перевезення, вартості поїздки, а також інформації щодо здійснення страхування пасажирів на час перевезень. Квиток чи інший проїзний документ, виданий при посадці у транспортний засіб, необхідно зберігати до кінця поїздки.

Обираючи перевізника, слід бути уважними до оголошень та повідомлень, у яких, окрім телефону (досить часто лише мобільного), не вказано назви, місцезнаходження перевізника (туроператора), які пропонують послуги з перевезень.

За порушення законодавства про автомобільний транспорт та вимог безпеки руху перевізниками передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Для забезпечення безпеки руху на основних автодорогах, якими здійснюються перевезення відпочиваючих, організовано постійну роботу державних інспекторів Головавтотрансінспекції та Державтоінспекції.

 

 

версія для друку