українська російська англійська
Уряд надає безпрецедентну підтримку аграрному сектору
06.07.2011 | 16:29
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Цьогорічна підтримка селян під час жнив є безпрецедентною і свідчить про неухильне виконання Урядом аграрної стратегії Президента. Про це сьогодні після засідання Кабміну повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. За його словами, влада на всіх рівнях працює задля розвитку та підтримки аграрного сектору.

«Розвиток аграрного потенціалу України – один з найголовніших пріоритетів програми Президента. Розуміючи надзвичайну важливість та актуальність цього питання для подальшого розвитку нашої держави, Уряд сьогодні вживає всіх можливих заходів для підтримки та розвитку вітчизняного аграрного сектору», - заявив Микола Присяжнюк.

Керівник Мінагрополітики повідомив, що на сьогоднішньому засіданні Кабміну Перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв віддав ряд доручень щодо підтримки АПК. Зокрема, Міністерству енергетики та вугільної промисловості, НАК «Нафтогаз України» і регіональним властям доручено вже до кінця тижня вирішити питання забезпечення агрогосподарств паливно-мастильними матеріалами на період збирання врожаю. За даними Уряду, технологічна потреба агрогосподарств на період збирання ранніх зернових і зернобобових в цьому році становить понад 470 тис. тонн дизельного палива і 137 тис. тонн бензину (станом на 5 липня запаси дизпалива в агрогосподарствах становили 343 тис. тонн, бензину - 97 тис. тонн).

Для забезпечення стабільних цін на зерно Міністерству фінансів доручено оперативно та в повному обсязі забезпечити фінансування операцій із закупівлі зерна Аграрним фондом. «Сьогодні на засіданні Кабміну отримано доручення збільшити обсяги зернових разом із регіональними резервами до 3 млн. тонн. Це досить рекордна цифра, але вона дасть нам можливість практично відійти від регулювання експорту зернових. Також важливе завдання перед Аграрним фондом – закупівля 100 тисяч тонн жита, щоб на наступний рік у нас була можливість робити інтервенції для виробництва хліба», - повідомив керівник Мінагрополітики.

Окрім того, керівництво Національного банку отримало доручення посприяти пролонгації кредитів для сільгоспвиробників. За словами Міністра, на сьогодні сільгоспвиробниками залучено кредитів понад 7 млрд. грн., що в 2,2 раза більше, ніж минулого року. «Це говорить про те, що з’явилася довіра та ефективна співпраця між банківськими установами і сільгоспвиробниками. Середня ставка сягає близько 18%. Вона значно знизилась порівняно навіть із 2009 роком, коли становила 27%. Це дуже важливо, і обсяги кредитування будуть збільшуватися, особливо після завершення земельної реформи, коли право оренди сільськогосподарської землі буде предметом застави для банків», - наголосив  Микола Присяжнюк.

Також Міністр нагадав, що на підтримку розвитку аграрних підприємств станом на 5 липня виділено 3,7 млрд. грн., з яких на часткове відшкодування суб’єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів спрямовано 177,8 млн. грн., на здешевлення вартості кредитів – 163,2 млн. грн., на закупівлю племінних нетелів та корів, вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу з наступною їх реалізацією сільськогосподарським підприємствам на умовах фінансового лізингу –  25 млн. грн., на формування та обслуговування державного інтервенційного фонду  Аграрним фондом 2 382,1 млн. грн.; на розвиток садівництва та виноградарства 113,8 млн. гривень.

 

версія для друку